Zoo Zlín

Zlínská zoologická zahrada patří k nejkrásnějším místům celé Moravy. Svým členěním podle kontinentů nadchne děti i dospělé. Najdete zde rozlehlé přírodní expozice se společným chovem více druhů zvířat, tropickou halu Yucatan, průchozí expozice a voliéry, romantický zámek Lešná i krásný park. Nadchnou vás i mořští rejnoci, které si můžete pohladit i nakrmit.

Poloha

Zlínská zoologická zahrada se nachází pouhé 4 km od Zlína směrem na Holešov.

Popis

V současné době žije v zoo zhruba 1 261 zvířat, jež zastupují 213 druhů. Tento počet jiná zoologická zahrada nenabízí.
Originalitou je rozčlenění areálu podle jednotlivých kontinentů. Savci a ptáci zde žijí ve společných přírodních expozicích či sousedních výbězích, které co nejvěrněji napodobují původní domovinu.

Afriku přiblíží pavilon slonů, pavilon afrických kopytníků s žirafami, nosorožci, zebrami, pštrosy, nová expozice lvů (největší v rámci českých zoo), výběh afrických antilop, expozice plameňáků a lemůru kata nebo průchozí voliéra supů a mangust.

Asii představí přírodní výběhy tygrů ussurijských a medvědů pyskatých, rybník gibonů, expozice Asijská step s velbloudy, asijskými antilopami, supy, jeřáby, expozice pandy červené a tapýrů čabrakovitých a průchozí asijská voliéra. V této části zoo naleznete také japonskou zahradu Mu-Shin, jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v České republice. Na ploše téměř tisíc metrů čtverečních můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.

V Austrálii budete zavedeni mezi klokany rudokrké a běžce emu, uvidíte psi novoguinejské, kasuáry, labutě černé a celou řadu australských ptáků.

V Jižní Americe na vás čeká ojedinělá Amazonie s opičkami kotuly veverovitými, průchozí voliérá pro velké papoušky ara a průchozí expozice s jihoamerickými ptáky a aligátory, dále pak mravenečníci, lamy alpaky a vikuně, tapíři, kapybary, lachtani hřivnatí, tučňáci Humboldtovi a vydry obrovské. Od podzimu 2006 je v této oblasti otevřena nová tropická hala Yucatan, která představí faunu, flóru a mayskou civilizaci yucatánského poloostrova.

Prostředí zoo doplňují četná jezírka, rybníčky, vodotrysky a vodopády v expozicích zvířat. Nevšední zážitky nabízejí velké ptačí voliéry a průchozí expozice.

V okolí zámku se nachází zátoka rejnoků - 20 mořských rejnoků druhu siba ománská. Zátoka rejnoků je jedinečná tím, že si můžete rejnoky sami nakrmit a pohladit. Centrum Caudata poznáte již na první pohled, neboť její stěny zdobí žluté siluety mloků skvrnitých. Kromě mloků, které jsou hlavním chovaným druhem, zde můžete pozorovat zástupce čolků a žab. V suterénu zámku se nachází šest terarijních expozic, v nichž našly domov různé druhy plazů a obojživelníků.

Zajímavosti ze života zvířat v hlavní sezoně (od května do září) nabízí rozhovory s ošetřovatelem. Probíhají souběžně s krmením a tak můžete pozorovat zvířata z větší blízkosti. Jednotlivá stanoviště po sobě následují v pevně určeném časovém pořadí.

Další informace

Unikátním doplňkem zoologické zahrady je zámek Lešná. Byl postaven na konci 19. století rakouským šlechtickým rodem Seilernů. Zámek Lešná vás překvapí především bohatou dřevořezbářskou výzdobou interiérů a rozsáhlými sbírkami orientálních předmětů, obrazů a porcelánu. Je vyhledáván také kvůli možnosti konání svatebních obřadů, které probíhají v Sále předků. Zámek obklopuje krásný historický park, ve kterém roste více než 1 140 druhů a variet rostlin. Nabízí nejen procházku pod korunami stoletých stromů, ale i posezení v romantických zákoutích.

Pobyt ve zlínské zoo zpříjemní čtyři stylové zastřešené restaurace a první čokoládovna v českých a slovenských zoo Chocolatérie. Na děti čeká Australský zábavný koutek, lanové centrum Lanáček, vyhlídková věž u lvů, prolézačky a houpadla. Nechybí ani jízda vláčkem, svezení na poníkovi nebo velbloudovi a velká prodejna suvenýrů. Během celého roku se koná řada kulturních akcí.

U obou vstupů do zoo jsou k dispozici rozsáhlá parkoviště pro osobní automobily a autobusy.

Vstupné

Vstupné do ZOO Zlín

Vstupné do zoo a zámku Lešná lze uhradit i v měně Euro.


Od 1. 5. 2009 lze uhradit vstupné do zoologické zahrady a do zámku Lešná platební kartou. Terminály jsou umístěny na pokladnách hlavního a sezónního vstupu a na pokladně zámku. Přijímáme tyto platební karty: MasterCard, Maestro, MasterCard Electronic, Diners Club, VISA, VISA Electron, V Pay, JCB.
 

 

Adresa

ZOO a zámek Zlín-Lešná
Lukovská 112
Štípa
763 14 Zlín

Kontakt

telefon: +420 577 577 101

Najdete v okolí

Turistické cíle

> vše
Zámek Lešná
•  Hrady a zámky
0.0 km
Poutní chrám Narození Panny Marie
•  Církevní památky •  Barokní památky
1.1 km
Větrný mlýn
Větrný mlýn
•  Technické památky
2.0 km
Lázně Zlín-Kostelec
•  Lázeňské zařízení •  Barokní památky
2.4 km
Naučná stezka Hrad Lukov
•  Naučné stezky a cyklostezky
2.4 km
Naučná stezka Lukov
•  Naučné stezky a cyklostezky
2.4 km

Aktivity

> vše
TJ Fryšták – Kopaná
TJ Fryšták – Kopaná
•  Sportovní hřiště a haly
2.2 km
Koupaliště Hotel Lázně Zlín-Kostelec
•  Bazény a koupaliště
2.4 km
Golf club Lázně Kostelec
•  Golf a minigolf
2.4 km

Akce

> vše

Probíhající

Realizováno v rámci projektu Tvorba a propagace produktů,
realizace marketingové kampaně v turistické oblasti Pálava a LVA.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.