Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je území sevřené mezi řekou Dyjí, Pálavou a hranicí s Rakouskem. Jeho dvěma centry jsou Valtice a Lednice známé svými zámky a parky.

V prostoru mezi Lednicí a Valticemi můžete navštívit přírodní park, který patří k největším příkladům komponované krajiny na celém světě. Není tedy divu, že byl komplex Lednicko-valtického areálu v roce 1996 zařazen na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Od roku 2003 je areál součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

Lednicko-valtický areál je plný památek, ale na své si zde přijdete také pokud rádi obdivujete krásy přírody. Hlavním magnetem je soustava Lednických rybníků. Součástí areálu je také významná archeologická lokalita – Pohansko. Zklamáni nebudete ani zdejšími víny, vždyť právě v Lednicko-valtickém areálu se nachází hlavní město vína – Valtice, ale výtečná vína můžete ochutnat i z Hlohovce nebo Lednice.

Lednicko-valtický areál je stále populárnější místo pro trávení aktivní dovolené. Na své si tady přijde každý, kdo má rád pěší turistiku, cykloturistiku nebo jízdu na koni, ale na zdejší revíry nedají dopustit ani milovníci rybaření.

Adresa

Lednicko-valtický areál

Turistické cíle

> vše
Zámeček Pohansko - slovanské hradisko Pohansko Břeclav
•  Muzea •  Cykloturistika
Židovský hřbitov Břeclav
•  Židovské památky
Kostel sv. Václava Břeclav
•  Církevní památky
Muzeum lehkého opevnění na Pohansku Břeclav
•  Vojenská památka
Galerie A. V., Antonín Vojtek Břeclav
•  Galerie

Akce

> vše
Realizováno v rámci projektu Tvorba a propagace produktů,
realizace marketingové kampaně v turistické oblasti Pálava a LVA.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.