Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je území sevřené mezi řekou Dyjí, Pálavou a hranicí s Rakouskem. Jeho dvěma centry jsou Valtice a Lednice známé svými zámky a parky.

V prostoru mezi Lednicí a Valticemi můžete navštívit přírodní park, který patří k největším příkladům komponované krajiny na celém světě. Není tedy divu, že byl komplex Lednicko-valtického areálu v roce 1996 zařazen na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Od roku 2003 je areál součástí biosférické rezervace UNESCO Dolní Morava.

Lednicko-valtický areál je plný památek, ale na své si zde přijdete také pokud rádi obdivujete krásy přírody. Hlavním magnetem je soustava Lednických rybníků. Součástí areálu je také významná archeologická lokalita – Pohansko. Zklamáni nebudete ani zdejšími víny, vždyť právě v Lednicko-valtickém areálu se nachází hlavní město vína – Valtice, ale výtečná vína můžete ochutnat i z Hlohovce nebo Lednice.

Lednicko-valtický areál je stále populárnější místo pro trávení aktivní dovolené. Na své si tady přijde každý, kdo má rád pěší turistiku, cykloturistiku nebo jízdu na koni, ale na zdejší revíry nedají dopustit ani milovníci rybaření.

Adresa

Lednicko-valtický areál

Turistické cíle

> vše
Zámecký park a skleník Lednice
•  Parky, zahrady, ZOO
Minaret Lednice
•  Rozhledny •  Památky
Státní zámek Lednice Lednice
•  Hrady a zámky
Židovský hřbitov Břeclav
•  Židovské památky
Státní zámek Valtice Valtice
•  Hrady a zámky
Národní vinařské centrum s degustační expozicí Salonu vín České republiky Valtice
•  Víno a vinařství

Akce

> vše

Nejbližší

Realizováno v rámci projektu Tvorba a propagace produktů,
realizace marketingové kampaně v turistické oblasti Pálava a LVA.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.