Kurdějov

Poloha

Obec vzdálená 3 km severovýchodně od Hustopečí se rozprostírá v hlubokém údolí končících výběžků Ždánické vrchoviny.

Historie

První zmínka o Kurdějovu je z roku 1286, kdy patřil Lvu a Kadoltu z Poleradic. Na počátku 14. století se dostává Kurdějov do držení pánů z Lipé (až do r. 1594). Kurdějov, stejně tak jako celý zdejší kraj, trpěl častými nepřátelskými nájezdy. V r. 1623 vojska sedmihradského knížete Betlena Gábora vyplenila a vypálila obec. Zhruba od poloviny 16. století byla obec osídlena Němci.

Památky

Dominatou obce je významná historická památka - kostel sv. Jana Křtitele s kaplí Všech svatých, který patří ke vzácným příkladům opevněného kostela. Součástí areálu je také budova fary, která sloužila jako vstup a dělová bašta. Před farou jsou dvě sochy sv. Antonína a sv. Jana Nepomuckého.

Příroda

Asi 1 km severozápadně od Kurdějova se nachází přírodní rezervace Kamenný vrch, ve které jsou zachovány jedny z nejhodnotnějších xerotermních společenstev na jižní Moravě.

Dovolená

Zmíněné sportovní zázemí může nabídnout např. Hotel Tenis Kurdějov z r. 1995, kde je možno využít 2 tenisové dvorce v hale, 2 stoly na stolní tenis, posilovna, billiard a další sportovní a relaxační vybavení.

Adresa

Kurdějov
Kurdějov 137
693 01 Kurdějov

Kontakt

telefon: 519 412 493, 725 111 280

Turistické cíle

> vše
Kostel sv. Jana Křtitele
Kostel sv. Jana Křtitele
•  Církevní památky
PR Kamenný vrch
PR Kamenný vrch
•  Fauna a flora •  Chráněná území

Akce

> vše
Realizováno v rámci projektu Tvorba a propagace produktů,
realizace marketingové kampaně v turistické oblasti Pálava a LVA.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.