Valtice

Valtice, někdejší rodová rezidence Lichtenštejnských knížat, leží při hranici s Rakouskem a až do roku 1920 byly jeho součástí. Jsou jedním ze dvou center Lednicko-valtického areálu, který byl v roce 1996 zařazen na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Centru města vévodí skvosty barokní architektury - zámek a kostel Nanebevzetí Panny Marie, okolí dominují salety kolonáda na Rajstně a Dianin chrám, známý též jako Rendez-vous.

Z přírodních zajímavostí rozhodně stojí za pozornost blízké Lednické ryníky nebo národní přírodní památka Rendezvous, příklad původní vegetace Bořího lesa. To nejlepší můžete vidět při putování po značených trasách pro pěší i cyklisty. Zajímavá je také expozice Národního zemědělského muzea.

Zemědělskou činností, kterou Valtice nejvíce prosluly, je vinařství. Sídlí tady nejstarší vinařská škola v České republice, vzdělávají sommeliéři a v zámeckých sklepeních najdete salon vín prezentující stovku nejlepších vzorků z celé republiky. Pravidelně se tu konají Valtické vinné trhy, vinobraní Střední vinařské školy a Svatomartinské slavnosti mladého vína.

Zámek i zámecký park jsou pravidelným dějištěm barokních slavností a valtická "kultura na zámku" si získala již mnoho příznivců z celého světa. Stačí vzpomenout Mezinárodní letní školu staré hudby nebo festival Hudba z podzámčí.

Adresa

Valtice
nám. Svobody 21
691 42 Valtice

Kontakt

telefon: +420 519 301 400
Realizováno v rámci projektu Tvorba a propagace produktů,
realizace marketingové kampaně v turistické oblasti Pálava a LVA.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií.